Haftasonu Eğlencesi: Bolu Dağı Et Lokantası – İsmail’in Yeri

Haftasonu, evlerinde kalan bazı eksikliklerini tamamlamak için Ankara’ya gelen ablam ve eşi Pazar günü İstanbul’a dönmek üzere yola çıkacaklarını söyleyince, açıkçası aklıma Ankara-İstanbul yolunun tam ortasında yer alan Bolu Dağı Et Lokantası – İsmail’in Yeri‘nden başka bir şey gelmedi.
Biraz çılgınca bir şey oldu ama Pazar günü ablamlarla birlikte yola çıkarak Funda ile öğlen yemeği için Bolu Dağı Et Lokantası – İsmail’in Yeri’ne gittik 😉 Hem ablamlarla daha çok vakit geçirmek, hem de kanımızdaki ürik asit miktarını “Gut‘a çeyrek kala” seviyesine kadar çıkarmak gerçekten çok keyifliydi.
Ankara-İstanbul arasında araba ile bir kaç kez seyahat eden hemen hemen herkesin bildiği tesis 1988 yılında İsmail ÇOLAK tarafından kurulmuş. Başlarda oldukça sıkıntılı günler geçiren tesis, şimdilerde üzerine yeni bir bina yapacak alan kalmamış bir arsa üzerinde bulunuyor. Bu da popülerliği özetlemeye yetiyor sanırım. Darı Yeri Bakacak Köyü Mevkii D-100 Karayolu üzerinde İstanbul’dan Ankara’ya gelirken sağda bulunan tesisin biz Ankara’dan gelenler için yolun karşısında da bir otoparkı ve karşıdan karşıya geçmemize yardım eden bir görevlisi bulunuyor. Burada mönüsünü bulabileceğiniz lokantada kuzu eti brüt kilo ile (22 YTL) satılıyor. Normalde bir kişinin yarı kilo ile doyabileceği düşünülüyor, ancak, “yiyici” bir ekip ile birlikte gidilmesi durumunda kişi başı 1’er kilo et sipariş etmekte fayda var 😉 24 saat açık olan ve insanların henüz tesise gelmeden etleri pişirtmeye başladığı söylenen İsmail’in Yeri’nin telefon numarası ise +90.380.546 64 81

Share This

1 Comments on “Haftasonu Eğlencesi: Bolu Dağı Et Lokantası – İsmail’in Yeri

  1. Canim,
    Pazar gunumuz harikaydi. Bunu hep yapalim. Simdi dusununce de canim istiyor mangalda mis gibi etleri 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *